Aktuality Mateřská škola

Školní rok 2018/2019

Výlet MŠ do Bartošovic

V pondělí 3.6.2019 se děti z MŠ vypravily na exkurzi do Bartošovic. Stanice pro záchranu živočichů slouží od roku 1983 jako nemocnice pro divoká zvířata a byla vůbec prvním zařízením tohoto charakteru ve střední Evropě. V areálu záchranné stanice je také nové návštěvnické středisko – Dům přírody Poodří.

bartošovice1 bartošovice 3 bartošovice 4 bartošovice 2 bartošovice 6 bartošovice 5

Pirátský a námořnický den

Den dětí jsme v MŠ oslavili v námořnicko-pirátském stylu. Celé dopoledne jsme se věnovali soutěžím a hledání pirátského pokladu na zahradě.

piráti piráti2 piráti3 piráti4

Vystoupení pro maminky -12.5.2019

Na nedělní odpoledne jsme se moc těšili – v kulturním domě se konala tradiční oslava Dne matek, na kterou děti z MŠ a ZŠ maminkám připraví pestrý program a přáníčko.

fot. Tadeusz Misiaszek (1 of 1)-7 fot. Tadeusz Misiaszek (1 of 1)-4

Čtenářský týdenS písmenky za hmyzáky aneb rodiče čtou dětem“

V týdnu od 6. do 10.5.2019 jsme se zapojili do výzvy Města Valašské Meziříčí na podporu čtenářské gramostnosti s názvem „S písmenky za hmyzáky“. V tomto týdnu k nám do školky (a také do jiných MŠ) přicházeli číst pohádku před odpoledním spaním rodiče. Ti dětem předčítali z knih Víla Amálka a motýl Emanuel, Broučci nebo Včelka Mája a moc jim za jejich ochotu děkujeme. Za účast v aktivitě jsme v pátek 10.5. obdrželi pohádkové překvapení – motýlí domeček a motýlí keř.

čtDSCN9262 čtDSCN9273

Divadelní představení

Na divadelní představení do KZ Valašské Meziříčí chodíme s dětmi z MŠ pravidelně. Ve středu 17.4. jsme navštívili veselou pohádku  „Jaro s kamarády“ a se nám moc líbila.

DSCN9211 divadlo

Předškoláci v ZŠ

V pátek 29.3.2019 si předškoláci vyzkoušeli, jaké je to ve školních lavicích – na jednu vyučovací hodinu se přišli do základní školy učit – a  prvňáci ze ZŠ se zase na chvíli vrátili do školky:-)

IMG_5184 IMG_5180

Zimní měsíce ve školce

V novém roce jsme si opět užili atletickou školičku v Domečku ve Val.Meziříčí a navštívili jsme divadlo v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí s názvem  „Zimní příhody včelích medvídků“.

DSCN8695 DSCN8700

V týdnu od 18. února máme barevný týden a karneval – každý den se ve školce sejdeme oblečení v jednotných barvách: V pondělí jsme byli modrásci a povídali jsme si o všem, co je modré a zahráli jsme si hru na ledovou kru. V úterý jsme byli sladěni do červené a zahráli jsme si pohádku O červené karkulce. Ve středu jsme byli zelení a povídali si o ovoci a zelenině. A pátek jsme si užili nejvíce – ve školce nás čekal karneval!

em5ail.seznam.cz e1mail.seznam.cz email.seznam.cz em3ail.seznam.cz

Vánoční besídka v kulturním domě

Pečení perníčků

DSCN8555  DSCN8549

Divadelní představení

V pondělí 5.11. jsme byli se školkou na divadelním představení „Příhody Maxipsa Fíka“ a v pátek 9.11. nás navštívilo Divadlo Leonka s pohádkou „Anička a kouzelné zrcátko“.

fík DSCN8267 DSCN8293 DSCN8256

Podzim v MŠ

Na podzim nás mile potěšilo slunečné počasí, které jsme co nejvíce využívali k pobytu venku. Jezdili jsme na kolech, odrážedlech a koloběžkách, hráli si na školní zahradě nebo s balóny na školním hřišti. Chodili jsme po procházkách a učili nové kamarády chůzi po místních komunikacích. V září jsme prožili týden s Kampaní ZOOM, kdy jsme sbírali zelené stopy a snažili jsme se nepřijet do školky auty. Zajímavá byla beseda VZPoura úrazům, kdy jsme si vyslechli příběh pana Zbyňka, který nám vyprávěl, jak je důležité dbát na své zdraví. Poslední neděli v září jsme přivítali nové občánky obce Choryně. V řijnu jsme prožili odpoledne plné tvoření a besedy o broučcích při akci pro veřejnost „Uspávání broučků“. Naučili jsem se ukolébavky a broučky na zimu uspali.
Teď se začínáme pilně připravovat na „Rozsvěcení Vánočního stromu“ a „Vánoční besídku“. A samozřejmě se nejvíc těšíme na to až přijde Ježíšek.
 DSCN8085 DSCN8155 DSCN8166 DSCN8198
DSCN8105 DSCN8213