Aktuality Základní škola

Školní rok 2017/2018

Soutěž mladých ochránců přírody -15.11.2017

V minulém týdnu se Mladí ochránci přírody naší školy zúčastnili zoologické soutěže „Víš, s kým bydlíš?“ a byli opravdu úspěšní. V kategorii 1. – 3. tříd se tým Petr Sedlář, Matěj Vajgl a Adrian Palát umístil na 1. místě a stal se tak ve své kategorii nejlepším týmem Valašska, a to z celkového počtu 22 zúčastněných družstev.
O tento titul se se stejným počtem bodů dělí s týmem ze ZŠ Vyhlídka a ZŠ Salvator.
Mimo to se tito Mladí ochránci přírody v souboji mezi třídami na Valašsku umístili na 1. místě!

diplom0001  IMG_2038

Slabikářová Slavnost – 16.11.2017

Ve čtvrtek 16.11. proběhlo slavnostní předání slabikářů žákům prvního ročníku. Prvňáčci předvedli svým rodičům a hostům, co už se ve škole naučili, jaká písmenka už poznají a umějí napsat, a z rukou třídní učitelky převzali krásné slabikáře. A pak si všichni společně pochutnali na velkém dortu, který nejenže krásně vypadal, ale také skvěle chutnal. Děkujeme všem rodičům za účast a přinesené dobroty!

IMG_2055  IMG_2075  IMG_2080

Lektorský program „Žijí s námi“ – 8.11.2017

Muzeum regionu Valašsko Val. Meziříčí

IMG_1957  IMG_1960IMG_1963  IMG_1953

Kouzelník ve škole –  2.11.2017

IMG_186m2  IMG_1862

Den stromů v ZŠ a MŠ Choryně – 20.10.2017

Mezi významné dny u nás i ve světě patří „Den stromů“ připadající na 20. říjen.

Stromy jsou všude kolem nás, jsou pro nás běžnou součástí života a často se o ně moc nezajímáme. Oslava Dne stromů má upozornit na jejich nezastupitelnou roli v našem životě, v životním prostředí. Den stromů se v Česku připomíná od roku 2000, ovšem historie oslav je daleko starší. Jeho tradice pochází z Nebrasky v USA, kde byl tento svátek poprvé vyhlášen v roce 1872. Tato myšlenka se rychle šířila po celých Spojených státech a později i na další kontinenty. Datum oslav Dne stromů není ve světě jednotný, ale všude se v tyto dny sadí nové stromy.

A jaký program jsme letos s podtitulem „LÉTAJÍ NAD NÁMI V ZAHRADĚ POZNÁNÍ“ připravili my?

IMG_1710 IMG_1728 IMG_1753 IMG_1763 IMG_1773 IMG_1777 IMG_1721

• sokolnické vystoupení skupiny NYCTEA
  • krátké pásmo ZŠ a MŠ Choryně
  • sázení stromů a keřů na zahradě
  • skládání budek a krmítek
  • výstava na stromech -o pěstování banánů
  • workshopy s tématikou „ptáci“
  • výstava „Ptáci v krajině“
  • občerstvení z darů stromů a keřů
  • kvíz PTÁCI (vyplněný odevzdejte do konce roku v ZŠ)

Podzimní nástěnky

IMG_1815  DSCN6599

Návštěva v knihovně ve Valašském Meziříčí – 24.10.2017

IMG_20171024_090237_HDR

Záložka do knihy spojuje školy

O projektu: Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave vyhlásily k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2017 8. ročník česko-slovenského projektu pro základní školy a osmiletá gymnázia Záložka do knihy spojuje školy.

Cílem česko-slovenského projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a osmiletými gymnázii a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Žáci z České republiky vytvoří záložku do knihy, na níž libovolnou technikou ztvární téma česko-slovenského projektu Knihy vyprávějí příběhy, a vymění si ji se žáky z přidělené partnerské školy ze Slovenské republiky. Výměnu záložek mohou využít k navázání spolupráce, kontaktů nebo k poznávání života žáků ze Slovenské republiky a zároveň jako průřezové téma Školního vzdělávacího programu nebo jako součást školního projektu.

Také naše škola se zapojila do aktuálního ročníku s podtitulem „Tajuplný svět knižních příběhů“ a pro ZŠ Kráľ na Slovensku připravila záložky.

DSCN6610  DSCN6603

„Pískomil se vrací“ – 5.10.2017

V Kulturním zařízení ve Val. Meziříčí jsme navštívili hudební pořad „Pískomil se vrací“.

IMG_20171005_092110

Alej roku

Žáci 3.-4. ročníku se zapojili do soutěže Alej roku. Z toho důvodu jsme navštívili branecký zámecký park, kde jsme vyfotili fotografie do soutěže a psali příběhy o zámecké aleji.

IMG_1349  IMG_1353

Kampaň ZOOM

V týdnu od 18. do 24.9.2017 jsme se zaměřili na ekologičtější způsob dopravy do školy a školky. Za každou cestu pěšky, na kole nebo koloběžce děti sbíraly „zelené stopy“ – celkem jsme ve škole nasbírali 296 zelených stop! Více informací najdete zde: Kampaň ZOOM_závěr

Kampaň ZOOM -dopoledne s BESIP a Svaťou Božákem